evn-dk
Fullcourt

Seneste nyheder

16. dec 2017 - 22:07 af Steffen Pedersen
For første gang siden skiftet til OKC vender Melo i nat hjem til New York
16. dec 2017 - 15:31 af Steffen Kartman
EBAA, som havde vundet over to ligahold, kunne ikke tilkæmpe sig den tredje ligaskalp. Wolfpack var stærkeste, da det...
16. dec 2017 - 11:07 af Steffen Kartman
Der skulle tre ekstra perioder til i Philadelphia for at finde en vinder, da Sixers og Oklahoma City Thunder...
15. dec 2017 - 23:03 af Boba Keseric
Crvena Zvezda fortsætter med at kravle op af tabellen i EuroLeague, efter en dårlig start på sæsonen.
15. dec 2017 - 14:00 af Steffen Kartman
Randers Cimbria og Wolfpack Basketball mødtes for tredje gang i denne sæson. I de to første havde hjemmeholdet trukket...
15. dec 2017 - 8:55 af Steffen Pedersen
Efter sin frygtelige skade er Gordon Hayward nu i bedring
Paul George - Indiana Pacers - Mark RunyonPaul George - Indiana Pacers - Mark Runyon
14. dec 2017 - 23:30 af Steffen Pedersen
En spiller skifter klub - han vender hjem - han bliver buhet ud!
14. dec 2017 - 23:05 af Boba Keseric
Efter blot én sejr i syv kampe i EuroLeague, fik Real Madrid en forløsende sejr her til aften da...
14. dec 2017 - 23:03 af Jakob Boe Christensen
Dette års Euroleague-sæson har været yderst jævnbyrdig og spændende, og aftenens spillerunde var ingen undtagelse.
14. dec 2017 - 20:31 af Casper Pedersen
Hørsholm 79ers skulle torsdag aften forsøge at holde trit med Horsens IC i Basketligaen. Horsens har blot tabt en...
13. dec 2017 - 22:32 af Jakob Boe Christensen
Svendborg Rabbits bød Team FOG Næstved til julefrokost i Kaninhulen og det gik ikke stille for sig.
13. dec 2017 - 9:02 af Steffen Pedersen
Han startede inde og fik 15 minutter i nat mod bundholdet fra Dallas

Basketligaen

Seneste nyheder – Basketligaen

Læs flere nyheder fra Basketligaen her >>

Kampe i denne uge

NBA

Seneste nyheder – NBA

Læs flere nyheder fra NBA her >>

Stilling

TeamWLPct.GB
Celtics247.774 -
Cavaliers218.7242.0
Raptors198.7043.0
Bucks1512.5567.0
Wizards1613.5527.0
Pistons1613.5527.0
Pacers1613.5527.0
Knicks1513.5367.5
Heat1414.5008.5
76ers1414.5008.5
Nets1117.39311.5
Magic1119.36712.5
Hornets1018.35712.5
Bulls820.28614.5
Hawks623.20717.0

Last updated: 12/15/2017

Euroleague

Seneste nyheder – Euroleague

Læs flere nyheder fra Euroleague her >>